ru rf

(067) 405-33-67(044) 361-12-31

Вхід Реєстрація
Валюта:

кошик

Каталог товарів Доставка та оплата Статті Порівняння Контакти
Статті

Догляд за килимовим покриттям

Догляд за килимовим покриттям

1. Вступ

1.1 Профілактичний догляд: вхідні килимки і сітки
В основному, бруд заноситься в приміщення з вулиці. Тому біля всіх входів в зони килимових покриттів слід розмістити килимки. Вони збирають з взуття бруд і жир, запобігаючи їх потраплянню на килимове покриття. Має сенс вибрати вхідний килимок таким чином, щоб він не тільки був приємного кольору, але і відрізнявся практичністю і підходив за фактурою. 
1.2 Вибір кольору
Вибір кольору підлогового покриття може зробити істотний вплив на зовнішній вигляд килима в проміжках між чистками. Покриття більш світлих відтінків потрібно залишити для приміщень, де менше забруднення. Різнобарвні або візерункові килими слід використовувати в зонах активного руху, а також на ділянках, що примикають до вхідних дверей. Кольорові нитки можуть приховувати забруднення, робити їх непомітними в інтервалах між чистками.
1.3 Візуальна стійкість різних кольорів до забруднення
Оскільки колір може виявитися вирішальним фактором для видимої чистоти підлогового покриття, представляється доцільним враховувати наступні відносні значення, відповідні коефіцієнти візуальної стійкості до забруднення (КВС). Дані значення показують, якою має бути концентрація бруду на білому контрольному зразку, щоб досягти еквівалентного ступеня забруднення для покриття певного кольору. Чим вище значення КВС, тим вище візуальна стійкість до забруднення покриття певного кольору.
 
Білий  1.0
Світло сірий  1.9
Світло-жовтий  2.1
Лимонно-жовтий  3.6
Світло зелений  4.4
Бежевий  4.7
Сірий  9.5
Фіолетовий  17.0
Червоний  18.0
Оливково-зелений  21.0
Синій  33.0
Темно-зелений  63.0
Темно коричневий  97.0
Кавовий  190.0
 
1.4 Експлуатаційні властивості килимів
Звичайна шерсть володіє природними характеристиками стійкості до забруднення. Для їх поліпшення розроблені різноманітні синтетичні волокна. З метою підвищення стійкості до забруднення застосовують волокна зі зміненим поперечним перерізом, хімічним матуванням і антистатичними властивостями. Крім того, помітність бруду в інтервалах між чистками можуть зменшити деякі види структури тканини і кольору покриття. Забруднення килимів визначають три фактори: пил, жир і плями.
1.5 Експлуатаційні переваги килимів, стійких до відбілювання
Важливі експлуатаційні переваги комерційних килимів доповнюються в деяких випадках застосуванням спеціальних пофарбованих у розчині ниток, стійких до відбілювання. Зрозуміло, нитки, що володіють стійкістю до відбілювання, також пройшли додаткову обробку для захисту від бруду і плям. Однак застосування таких ниток являє собою абсолютно особливу, окрему перевагу: тепер можна забути про важковиводимі ​​плями (наприклад, плями від кави).
 

Виведення плям з поверхні килимового покриття

2.1 Загальні відомості
Якщо на покриття розлилася якась рідина, слід негайно видалити її надлишок за допомогою вискоблювання, промокання або вбирання. Якщо діяти швидко, можна видалити розлиту речовину до того, як вона проникне в килимове покриття, інакше важче її буде видалити.
При негайному реагуванні 95% рідких плям можна вивести без використання миючого засобу.
 
2.2 Профілактика
Як стверджує відоме прислів'я, "чому бути, того не минути". Тим не менш, у багатьох випадках неприємних пригод можна уникнути. Так, при виконанні оздоблювальних чи інших декоративно-ремонтних робіт, не забудьте як слід накрити килим. Плями від фарби, лаку або клею особливо важкі для виведення. Будьте гранично обережні, працюючи з відбілювачами на основі гіпохлориту або перекису водню. Як в нерозбавленому, так і в розбавленому вигляді, такі відбілювачі можуть непоправно зіпсувати колір килима. Проявляйте обережність з вогнем і сигаретами. Сліди, що залишаються в випалених місцях (особливо, на синтетичних килимах), усуваються з великими труднощами.
 
2.3 Початкові дії
Спробуйте визначити, від чого з’явилася пляма, що було розлито, чи раніше вже намагалися вивести пляму. Відповіді на ці питання дуже важливі, оскільки вони допоможуть визначитися з вибором відповідного плямовивідника.
У більшості випадків, розлиті рідини можна легко видалити за допомогою двох-трьох засобів для виведення плям, як правило, наявних майже в будь-якому господарстві. Видалення найбільш важких плям повинно бути доручено спеціально навченому персоналу, що володіє необхідними знаннями та засобами для їх безпечного виведення.
 
2.4 Запобіжні заходи
Деякі речовини, потрапляючи на килимове покриття, можуть змінити колір і структуру його волокон або порушити їх. Якщо не вжити термінових заходів, такі речовини можуть залишити плями, які неможливо буде вивести. Плями такого типу зустрічаються нечасто. Для їх видалення потрібні спеціальні розчинники, хімікати і методи. Недосвідчений користувач може завдати більшої шкоди хімічними речовинами, ніж сама пляма. Прості засоби і методи, можливо, не зможуть впоратися, але, принаймні, вони не зашкодять підлоговому покриттю і не залишать на ньому "вічних" слідів.
 
2.5 Про що необхідно пам'ятати
• Чим раніше приступити до виведення плями, тим краще буде кінцевий результат.
• Завжди працюйте в напрямку від краю плями до його центру.
• Зніміть якомога більшу кількість розлитого матеріалу за допомогою ложки, ножа або шпателя. Обережно промокніть рідину білою або неокрашенной ганчіркою або рушником, паперовою серветкою або кухонним паперовим рушником.
• Для визначення відповідного плямовивідника, зверніться до керівництва з виведенню плям. Спочатку спробуйте плямовивідник на непотрібному шматку килима або на непомітній ділянці постеленного килимового покриття.
• Наносьте плямовивідник тканиною. Не лийте його прямо на пляму.
• Залиште плямовивідник на деякий час, щоб дати йому подіяти.
• Промокати пляму насухо слід обережно, за допомогою білої або неокрашенной ганчірки або рушника, паперової серветки або кухонного паперового рушника. Ні в якому разі не слід розтирати пляму або прати його щіткою.
• Потім пляму потрібно обробити розчином, що містить одну столову ложку миючого засобу, півлітра теплої води і одну столову ложку білого оцту. Змити водою.
• Насухо промокнути чистою білою тканиною або паперовою серветкою, потім - просушити феном. При необхідності - повторити кілька разів.
Примітка: Не потрібно надмірно зволожувати місце плями. Додавайте миючі засоби потроху і часто промокайте. Слід саме промокати, а не розтирати і не зчищати пляму щіткою. Працюйте в напрямку від зовнішнього краю плями до його центру, щоб уникнути утворення "колії". Будьте терплячі: деякі плями виводяться повільно. Вивести вдається не всі плями, і не з будь-якого тканого підлогового покриття (це пояснюється відмінностями в будові волокон, барвниках, структурі, обробці, складі плями, тривалості їх знаходження на килимі і т.і.).
• Якщо в будівлі килимом покриті значні площі, варто придбати професійний набір для виведення плям і мати кількох людей, навчених його правильному застосуванню.
• Не слід намагатися самостійно робити речовину для виведення плям. Вибирайте продукт безпечний і підтверджений авторитетними дослідженнями. Такі засоби розроблені спеціально для мінімізації шкоди для тканого підлогового покриття. У продажу є декілька засобів для виведення плям. До кожного з них додається інструкція, якої необхідно неухильно дотримуватися (це особливо відноситься до застережень, що стосуються попередньої перевірки і кольоростійкості). При нанесенні зазначених зазобів, слід дотримуватися обережності, оскільки деякі з них, будучи нанесеними в надмірних кількостях, можуть залишити липкий осад, що призведе до швидкого забруднення тканого підлогового покриття.
Примітка: У випадках, коли після виведення плями проводиться пульверизаційна чистка, хімікати, використані для виведення плями, можуть бути змиті з поверхні підлогового покриття під час чистки.
 
2.6 Розчини для видалення плям
• Миючий розчин: розмішати 1 столову ложку миючого засобу і 1 столову ложку білого оцту в 1/2 літрі води.
• Розчин для сухого чищення: використовуйте плямовивідник, що швидко випаровується, наносячи його в невеликих кількостях на сухий килим. Надлишок засобу може пошкодити підкладку. Не використовуйте бензин, рідину для заправки запальничок або чотирьох-хлористий вуглець.
• Миючий засіб з ферментами: розмішати 1 столову ложку миючого засобу і 1 столову ложку білого оцту в 1 літрі води.
• Засіб для виведення плям від фарби, масла та жиру можна придбати в компаніях, що спеціалізуються на чищенні. Надлишок засобу може пошкодити основу килима.
• Розчин оцту: змішайте одну третину чашки білого столового оцту і дві третини чашки води.
 
2.7 Детальні вказівки з видалення плям
 
2.7.1 Видалення плям вручну
Скористайтеся ложкою або тупим ножем для видалення основної частини напіврідких або жирних речовин і промокніть пляму білими паперовими рушниками або серветками. Великі кількості розлитої рідини можна видалити за допомогою губки або миючого пилососа, рухаючись від краю до центру забрудненої ділянки. При видаленні плями вручну, не счищайте пляму щіткою і не розтирайте її; замість цього, слід використовувати промокаючі рухи. Після того, як більша частина розлитої речовини вбереться, покладіть на місце розливу чергову стопку паперових рушників і залиште на поверхні, придавивши їх плоским вантажем. Рушники вберуть з поверхні більшу частину вологи. Описані початкові процедури застосовують до всіх плям, крім тих, що викликані небезпечними хімічними речовинами.
 
2.7.2 Попередня перевірка
Перевірте виведення плям на непомітній ділянці поверхні (наприклад, на ділянці, що знаходяться під меблями). Нанесіть кілька крапель розчину і м'якими рухами розітріть чистим білим рушником. Якщо колір перейшов на рушник, або має місце зміна кольору, такий плямовивідник не можна використовувати. У цьому випадку, подальші заходи повинні бути прийняті фахівцем з чищення.
 
2.7.3 Плями невідомого походження
Якщо з'ясувати походження плями неможливо, спробуйте визначити за зовнішнім виглядом забрудненого матеріалу і на дотик, чи йде мова про речовину на основі олії, жиру чи води. У сумнівних випадках, починайте виводити пляму розчинником для сухого чищення. Нанесіть розчинник на білий махровий рушник і промакуйте, рухаючись від краю плями до центру. Не слід лити рідкий розчинник прямо на ткане підлогове покриття, оскільки це може призвести до утворення плями набагато більших розмірів. Нанесення надмірної кількості розчинника може викликати відшаровування основи тканого покриття. Крім того, надлишок розчинника призводить до пошкодження і руйнування пенорезинових і бітумних основ, якими обладнані багато килимів та килимових плиток.
Якщо розчинник подіє, махровий рушник вбере з поверхні забруднюючий матеріал. Якщо забруднення не видаляється після декількох хвилин застосування розчинника, припиніть його використання і дайте поверхні висохнути. Потім нанесіть вологий (на водній основі) плямовивідник на чистий сухий махровий рушник і прикладіть його до плями способом, описаним вище. Після обробки ділянки забруднення повинно перейти на рушник. Якщо цього все ж не сталося, можуть знадобитися хімічні речовини, які могли б розкласти пляму.
Випускаються концентровані рідкі реактиви для видалення плям органічного походження, а також фермент в порошкоподібній формі для видалення плям білкового (зокрема - харчового або тваринного) походження. Перш ніж використовувати такі реактиви, краще дати поверхні просохнути. Реактиви можуть попередньо розпорошуватися на поверхню всмоктуючого матеріалу або наноситися безпосередньо на пляму, залежно від вказівок виробника. Оброблене місце повино залишатися вологим не менше п'яти хвилин. Надлишок миючого засобу необхідно зняти багаторазовим прикладанням до поверхні шматків вологої і сухої тканини по черзі (промокаючими рухами).
 
2.7.4 Плями відомого походження
Якщо речовина, розлита на покриття, відома, в більшості випадків можна очікувати відносно легкого видалення плями, за умови неухильного дотримування вказівок, що містяться на контейнері або упаковці плямовивідника. У випадках, коли потрібно кілька операцій з нанесення хімічних речовин, необхідно дотримуватися цієї послідовності їх виконання. У багатьох випадках, виконання цієї послідовності призначене для створення ланцюгової реакції; пропуск будь-якої хімічної речовини у вищезгаданому ланцюжку може викликати пошкодження деяких волокон внаслідок небажаної хімічної реакції.
Коли початкові дії по видаленню дадуть позитивні результати, промокніть ділянку і припиніть роботи на ньому. Ні в якому разі не допускайте надмірного зволоження оброблюваної ділянки. Використовуйте достатнюі кількість хімічних речовин, щоб їх можна було зібрати промокальним папером, рушниками і т.і. Не можна лити плямовивідник прямо на забруднену ділянку. У кожному разі, для нанесення плямовивідника слід користуватися чистою, сухою, білою тканиною. Зайве зволоження може "захопити" чужорідний матеріал з підкладки, утруднити видалення і викликати зміни в структурі тканини підлогового покриття. Завжди потрібен час на висихання ділянки; ні в якому разі не можна використовувати сухий плямовивідник (на основі розчинника), якщо забруднена ділянка була оброблена водою і ще не висохла. Передбачено безліч різних розчинників для видалення таких речовин, як лак для нігтів, клей, фарби і чорнило. Кожен з них наноситься способом, описаним для вологих і сухих плям.
Якщо кольоростійкість тканого підлогового покриття невідома, слід попередньо спробувати засіб для чищення на непомітній ділянці, нанести хімікат на білу тканину і злегка придавити її до покриття. Через 3-5 хвилин прикладіть до плями чисту білу тканину. Якщо колір не переходить на тканину, можна продовжувати працювати з цим хімікатом. На деяких волокнах, особливо - вовняних і нейлонових, червоний, зелений та інші яскраві кольори особливо схильні до "просочування". На цю обставину слід звернути особливу увагу.
 
2.7.5 Видалення окремих видів плям
2.7.5.1 Жувальна гумка
Деякі матеріали, такі як жувальна гумка, віск, смола, іржа і окремі ліки, можна успішно видалити тільки з використанням спеціальних речовин і методів. Жувальну гумку краще всього видалити, заморозивши її і обережно відокремивши від волокон за допомогою тупого ножа або ложки. Не намагайтеся скористатися розчинником: гумка розчиниться, перетворившись на липку масу.
2.7.5.2 Іржа
Іржу найкраще виводити за допомогою спеціальних речовин, призначених для її видалення. З такими речовинами слід працювати обережно. Уникайте потрапляння на шкіру; після видалення іржі, оброблену ділянку промивайте водою і промокайте насухо. Засоби для видалення іржі можуть викликати серйозні пошкодження шкіри, тому перед їх застосуванням необхідно ознайомитися із запобіжними заходами. Вказівки виробника потрібно неухильно дотримуватися. Так як такі засоби можуть викликати зміну кольору, їх слід попередньо випробовувати на тканому підлоговому покритті способом, наданим вище. Засоби для видалення іржі не можна використовувати на сухих килимах.
2.7.5.3 Розливи рідин на основі нітрату срібла
Плями, які утворюються в результаті розливу рідин на основі нітрату срібла (йод, фото-проявники і деякі ліки) краще всього видаляти спеціальними вологими засобами для виведення плям. Спеціальні вологі плямовивідники відрізняються від раніше описаних вологих плямовивідників, так як вони зазвичай наносяться безпосередньо на ділянку за допомогою піпетки. Рекомендується злегка розмішати вміст плями тонким пензликом або шпателем, після чого промити водою і промокнути насухо.
2.7.5.4 Сеча
Сечу людини і тварин з багатьох волокон можна видалити тільки за умови негайної обробки, за допомогою спеціально призначених для цього хімікатів. Тим не менш, багато килимових волокон можуть постраждати від знебарвлення відбілюючої дії сечі.
 
2.8 Вказівки з обробки килимів, стійких до відбілювання
При наявності важковиводимих плями, наприклад, плями від пролитої кави, досить якнайскоріше прикласти до забрудненого місця губку, змочену складом з 3 частин води і 1 частини відбілювача. Витримайте відбілювач протягом 30 хвилин. Потім ретельно промийте килим водою і промокніть його насухо (або висушіть пилососом). При необхідності, повторіть процес промивання.
Примітка: При використанні відбілювача, проявляйте обережність! Не всі килими стійкі до відбілювання! Тому обов'язково звіртеся з характеристиками килима:
· Килим повинен бути придатний для даного виду обробки.
· Після обробки, килим необхідно промити дуже ретельно. Порушення цього правила неприпустимо, оскільки в цьому випадку зазначена обробка завдає килиму значної шкоди.
 
2.9 Додаткові відомості
2.9.1 Безпека
Звертайте увагу на відомості і (якщо такі є) застереження, зазначені на упаковці миючого засобу. Не змішуйте чистячі засоби або засоби для виведення плям. Особиста безпека понад усе! При змішуванні, засоби для виведення плям можуть негативно вплинути один на одного.
2.9.2 Симптоми
Яскраве коричневе кільце навколо обробленої поверхні килима вказує на те, що килим потребує ретельноого чищення. Коло в межах кольору плями означає, що обробку слід повторити. Особливе значення має ретельність промивання: під шаром ворсу і первинної основи може залишатися плямовивідник! Пінистий шар або вторинна підкладка можуть діяти як резервуар; в цьому випадку, дістатися до миючого засобу буде вельми важко. Таке явище ми називаємо "капілярним притяганням".
 

Проблеми з видаленням плям

3.1 Фактори, що впливають на видалення плям
До чинників, які впливають на видалення плям, відносяться:
• обраний спосіб видалення плями (неправильно вибраний плямовивідник може завдати килиму непоправні пошкодження)
• речовина, яка викликала появу плями
• вік плями (чим старіше пляма, тим важче її видалити)
• температура розлитої рідини (плями, викликані гарячою кавою, важче видалити, ніж плями від холодної кави)
• якість килима (поверхнево забарвлений або пофарбований в розчині)
• структура килима (пухка або щільна)
Примітка: Багато традиційних сумішей для виведення плям мають досить складний состав-
Очевидно. це має свої недоліки і небезпеку:
• небезпека вибрати засіб невідповідного типу;
• з часом, суміші для виведення плям стають менш ефективними.
 
3.2 Проблеми, що виникають у зв'язку з неправильним вибором типу плямовивідника
· Плями можуть "повертатися" внаслідок випаровування, надлишку миючого засобу або капілярного тяжіння;
· Плями можуть розширюватися;
· Килим тьмяніє;
· Має місце знебарвлення килима.
 
4.1 Програми догляду за покриттям
Загальні питання чищення килимів
Метою чищення килимів є видалення плям. Процес видалення включає в себе такі підходи:
· Розпушення бруду за рахунок одночасного чищення щіткою і прибирання за допомогою пилососа
· Витяг розпушеному бруду
· Зв'язування чи розчинення розпушеному бруду
· Витяг розпушеному бруду разом з миючим засобом.
При розгляді зазначених підходів, враховують властиві кожному з них недоліки:
· Розпушення бруду успішно тільки в разі застосування на поверхні килима, тобто на самому верхньому рівні ворсу
· Зв'язування розпушеному бруду найкраще виконується в поєднанні з вологим прибиранням
· Видалення бруду, пов'язаного миючим засобом, являє собою особливо вразливе місце в способі чищення: значна частина розчиненого або пов'язаного бруду і миючого засобу залишаються в глибині килима. Це призводить до повторного забруднення, викликаному випаровуванням і капілярними властивостями килима (так званим "розтіканням").
Крім того, це явище може призвести до відшаровування первинної та вторинної основ. Ще один важливий аспект чистки - значення рН оброблюваного килима. рН більшості килимів становить близько 6,5. Проблема більшості методів чищення полягає в тому, що вони порушують цей стандартний показник рН.
Це може викликати:
· Знебарвлення килима
· Пошкодження поверхневої структури килима і підвищення його сприйнятливості до забруднення. Застосування будь-якого з названих вище підходів до чищення можуть зробити необхідним передчасну заміну килима (до того, як він досягне фактичного зносу).
 
4.2 Планування програми догляду за покриттям
При складанні програми догляду, беруться до уваги специфікації, що відносяться до інтенсивності руху по покриттю і показники ступеня забруднення. Так, офіси, ресторани, кафетерії та кімнати відпочинку являють собою місця, де випадкові розливи рідин, плями і навіть дим сприяють підвищенню загальної забрудненості. Тому для ліквідації наслідків зазначених неприємностей потрібно якнайскоріше передбачити планові заходи.
Незалежно від типу покриття, необхідно підготувати систему боротьби з забрудненням та розробити програму догляду. Експлуатація тканих підлогових покриттів дає найкращі результати при належному догляді за покриттям. Недотримання основних правил догляду та невдалий вибір систем догляду призводять до значного скорочення терміну служби тканого підлогового покриття.
Ефективна програма догляду грунтується на наступних двох елементах: щоденних процедурах і періодичній (поверхневому або коректуюючому) чищенні.
 
4.3 Щоденні процедури
Як мінімум, 85% усього бруду знаходиться в сухому стані. У зв'язку з цим, щоденне чищення пилососом потрібно для видалення пилу з килима, який був потоптаний за час використання і "піднімається" в результаті ретельного чищення за допомогою пилососа. Рекомендується пилососити килим почергово в поздовжньому і поперечному напрямках. Ділянки навколо ніжок меблів слід прибирати особливо ретельно, тому що саме там збирається пил. Ретельне, в декілька заходів, прибирання пилососом, усуває бруд вільно лежачий на килимі.
Ідеальним рішенням є чищення за допомогою пилососа зі щіткою: механічні рухи щіток распрямляют ворс килима, завдяки чому вдається витягти навіть найглибшу бруд.
У наші дні аргумент на користь обмеженого використання пилососів зі щітками втратив свою актуальність: такі пилососи забезпечені спеціальними насадками. Крім того, останнім часом велика увага приділяється ергономіці щіткових пилососів; вони стали набагато мобільніші і легші.
Примітка: Багато проблем щіткових пилососів викликані невдалим вибором типу системи збору пилу. У хорошому щітковому пилососі передбачений мішок для пилу, що заповнюється зверху. У цьому випадку виключається ймовірність забивання, обсяг мішка для пилу використовується повністю, і забезпечується постійне всмоктування.
Для килимів деяких типів (наприклад, для окремих видів виїздних килимів або килимових плиток з ворсистою поверхнею) рекомендується використання пилососа з гладкою трубкою, працюючого тільки на всмоктування.
 
4.4 Періодична (поверхнева або коригувальна) чистка
Періодичне чищення включає щоденні, періодичні, а також повні відновлюючі програми, які повертають тканому підлогового покриття його первинний вигляд. При цьому застосовуються такі методи, як чищення порошком, сухою піною, розбризкуванням вологого шампуню, а також пульверизаційна чистка. Незважаючи на регулярне прибирання пилососом, через деякий час на килимі можуть стати помітними так звані "смуги руху". Такі смуги з'являються від того, що в цих місцях спостерігається найбільший рух по килиму, і килим тут стає більш забрудненим, ніж на ділянках, де такого руху немає. Якщо зазначені смуги руху залишаються помітними незважаючи на регулярне чищення пилососом, рекомендується вдатися до спеціального чищення, в ході якого бруд, що назбирався, видаляють, а утрамбований ворс розпрямляють.
 

Способи догляду та обладнання 

5.1 Загальні відомості
Способи догляду за тканими покриттям для підлоги можна розділити на наступні категорії:
• щоденний
• періодичний
• повний відновлюючий
Зрозуміло, видалення плям також складає частину будь-якого догляду, але воно було розглянуто вище. У даній главі ми обмежимося розглядом способів і устаткування, використовуваних в програмах догляду.
 
5.2 Щоденний догляд
5.2.1 Устаткування
Як згадувалося вище, оптимальним елементом обладнання є пилосос з обертовою циліндричною щіткою. Пилосос зі щіткою являє собою потужний вертикальний пилосос, що використовує циліндричну щітку з щільною щетиною в поєднанні з потужним всмоктуванням для розчісування та кондиціонування ворсу тканого підлогового покриття і видалення потрапивших в килим частинок бруду. Пилососи цього типу ефективні в зонах інтенсивного руху. Особливу увагу слід приділяти регулюванню щітки по висоті. Хоча такий пилосос коштує дорожче стандартного пилососа контейнерного типу, його ефективність і надійність роблять його важливою складовою програми догляду.
5.2.2 Обслуговування пилососа
Щітки, що встановлюються на чистячому обладнанні, слід зберігати вільними від пуху, волосся і ниток, які можуть заплутатися в щетині або намотатися на щітку. Щітки, які не одержують належного догляду, а також зношені щітки показують гірші результати. Велике значення мають ефективна конструкція пилососа і забезпечення його належного обслуговування. При заповненні мішка або контейнера більш ніж наполовину, або при засміченні фільтрів, продуктивність всмоктування значно знижується; крім того, в зазначених умовах може відбутися пошкодження обладнання. У зв'язку з цим, для забезпечення необхідної ефективності, вищезазначені елементи пилососа слід регулярно замінювати або спорожняти.
 
5.3 Періодичний догляд
5.3.1 Розпилення як основний метод поверхневої чистки
Поверхнева чистка являє собою швидкий і відносно недорогий метод відновлення зовнішнього вигляду тканих підлогових покриттів. Фактичне забруднення зазвичай обмежене поверхнею покриття. Даний метод виключно корисний в зонах інтенсивного руху, наприклад, у ліфтах або на смугах руху. При дотриманні правил чищення, ткане підлогове покриття може бути сухим протягом години. Розпилення є основним методом поверхневої чистки в зонах інтенсивного руху.
5.3.2 Порядок виконання
Після того як ткане підлогове покриття пройшло ретельну чистку за допомогою пилососа, очищуючий розчин миючих засобів розпорошують по поверхні тканого підлогового покриття. Потім розчин втирається в поверхню за допомогою верстата з циліндричною щіткою. Завдяки миючій дії, частинки поверхневого бруду відділяються від волокон і утримуються в підвішеному стані. Після випаровування вологи, залишається сухий бруд, який згодом віддаляється повторною чисткою пилососом. Для мінімізації повторного забруднення після чищення, розчину слід дати засохнути до стану пухкого порошку.
5.3.3 Порошкова чистка: загальні відомості
При порошкової чищенні застосовують просочений порошок, який розсипають по поверхні килима вручну або через спеціальний дозатор. Потім порошок механічно втирається щіткою в оброблювану поверхню. Через деякий час (в залежності від типу продукту), порошок, разом з розпушеним брудом, витягується пилососом з обертовими щітками.
5.3.4 Склад порошку
Основу сухих порошкових сумішей, як правило, складають відносно великі сухі частинки, які тим чи іншим чином просякнуті органічними розчинниками (у тому числі - розчинними у воді), синтетичними миючими засобами, емульгаторами і (часто) невеликою кількістю води. Вони також можуть містити сліди дезодоруючих речовин.
5.3.5 Чистяча дія порошку
Чистяча дія порошку залежить від негайного виходу з порошку в оброблювану поверхню розчинників, миючих засобів і (якщо застосовано) води. Порошок розкладає і поглинає бруд, готуючи його до вилучення за допомогою пилососа.
Примітка: Не слід застосовувати порошкову чистку на вовняних (80/20) килимах або на килимах зі скрученим або високим ворсом.
5.3.6 Підготовка до порошкового чищення
При підготовці до порошкового чищення, слід виконати наступні дії:
• Ефективне чищення пилососом для видалення бруду з глибини оброблюваної поверхні перед порошковим чищенням
• Попереднє виведення плям або розпорошення, які, як правило, полегшують чистячу дію сухих порошків. В цілому, рекомендується використовувати плямовивідник на основі розчинника або спеціальний засіб для чищення смуг руху; разом з тим, окремі виробники можуть пропонувати особливі рекомендації, яких слід дотримуватися.
• виведення плям або розпорошувальні засоби наносяться в невеликих кількостях: їх надлишок може уповільнити чистячий дію порошку або навіть перешкодити йому.
5.3.7 Порядок виконання порошкової чистки
• Рівномірно розподіліть порошок по оброблюваній поверхні.
• Уникайте різких кордонів між оброблюваними і необроблюваними ділянками килима.
• Ввітріть порошок в килим за допомогою інструмента зі щітками.
 

Всі статті

КОНТАКТИ

Тел: (044) 361 12 31

Тел: (067) 405 33 67

E-mail: igor4053367@gmail.com

РЕЖИМ РОБОТИ

Пн-Пт: 09:00-18.00

Сб-Вс: Выхідний

КЛІЄНТСЬКА СЛУЖБА

Контакти

Оплата та доставка

 

ІНФОРМАЦІЯ

Як оформити замовлення

Статті

Бренди

 

 Київ ©ПІДЛОГА ОФІСУ 2013-2017. Продаж та вкладання: ламінату, лінолеуму, ковроліну, паркетної дошки.
У разі використання матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове.