ru rf

(067) 405-33-67(044) 361-12-31

Вхід Реєстрація
Валюта:

кошик

Каталог товарів Доставка та оплата Статті Порівняння Контакти
Статті

Ламінат

Загальні відомості
 
Технічні характеристики
 
Технологія вкладання
 
Догляд за ламінатом
 
Чому стукає ламінат?
 
Не усім по кишені натуральний паркет, але існує його дуже якісний замінник - ламінат. Його зовнішній вигляд практично не відрізняється від натурального дерева, але у ламіната є ряд переваг: у ламіната більша зносостійкість, ніж у паркета,  у якого доволі швидко  псується зовнішній вигляд, і потрібно часто його шліфувати і покривати лаком. Саме тому  в офісах та інших громадських місцях частіше використовують ламінат.
 

Загальні відомості про ламіновані покриття для підлоги

Зараз випускають ламінати з різноманітними малюнками, але найпоширенішими стали панелі з малюнком «під дерево». Модними є зараз панелі, які імітують застаріле, потерте дерево, тобто «сільський стиль», а також покриття зі фактурою максимально наближеною до натурального дерева. Виробниками ламінату випускаються також плінтуси, різні профілі, розетки і т.і., які підходять за кольором до панелів.
 
Раніше ламінатні плашки зклеювалися, як дошки підлоги або паркету. Потім бельгійською фірмою «UNILIN DECOR» було розроблене замкове з'єднання «Quick Step Uniclic». Воно забезпечує щільне прилягання панелей, і стикувальні шви практично невидимі. З'єднання витримує розривне зусилля 450 кг / м. Норвезька фірма «ALLOC» розробила алюмінієві замки для панелей ламінату. Вони дають ще більшу міцність з'єднань і можливість багаторазового збирання і розбирання покриття.
 

Характеристики ламінованого покриття:

 • стійкість до стирання;
 • стійкість до стиснення при тривалому навантаженні, ударостійкість;
 • стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання;
 • термостійкість (витримує жар тліючої сигарети);
 • стійкість до дії побутової хімії і вологи (легко видаляються навіть сліди від фломастера, кулькової ручки і лаку для нігтів);
 • антистатичність (не притягує пил);
 • проста технологія вкладання;
 • можливість монтувати системи опалення в підлозі;
 • гігієнічність (легкість прибирання).
У різних технологіях виробництва ламінованого покриття використовуються чотири основних шари, з яких складається панель. На основу наноситься декоративний шар з малюнками, який має ще захисний шар. Знизу основа покривається стабілізуючим (протидеформаційним) шаром. Загальна товщина панелі 6,0 - 12,0 мм. Панелі товщиною 6,0 мм - це ламінати тільки для використання в приміщеннях з низьким експлуатаційним навантаженням, а 12 мм - це покриття для громадських приміщень.
 
Захисний шар зроблено з меламінових смол з різними добавками, він забезпечує зносостійкість ламінованої підлоги, механічну міцність і термостійкість, завдяки йому покриття не вицвітає.
Декоративний шар - це паперова основа з малюнком, просочена смолою меламіну . Між основою і захисним шаром наноситься прозорий шар з частинками діоксиду алюмінію.
Іноді застосовується підсилююче покриття (кілька шарів крафт-паперу), яке вводиться між декоративним шаром і основою для підвищення твердості і збільшення ударостойкости покриття. На зворотному боці панелі може розміщуватися також звукопоглинальний шар.
 
Основу ламінованої панелі виготовляють з деревоволокнистих плит HDF (high density fibreboard, щільність вище 800 кг / м3) або MDF (middle density fibreboard). Очевидно, що велика щільність основи суттєво покращує механічні властивості ламінату і його вологостійкість. Але в той же час із збільшенням щільності основи погіршується міцність клейових з'єднань (адгезія) ламінатних плит при їх укладанні.
Стабілізуючий шар перешкоджає проникненню вологи в ламінатну плиту і стабілізує роботу покриття, пристосовує його до коливань вологості і температури  в приміщенні. 
 
Для вибору якісного ламінату, що відповідає умовам експлуатації для конкретного приміщення необхідно орієнтуватися у його технічних характеристиках. По-перше, необхідно звернути увагу на клас використання даного ламінованого покриття. (Класи використання ламінатів наведені в Таблиці.)
Термін служби, який декларують виробники на кожен тип свого виробу,від 5 до 15 років, але необхідно дотримуватися рекомендацій виробника щодо умов експлуатації того чи іншого типу ламінату.
 
Дуже важливою для споживача є зносостійкість поверхневого шару до стирання. Вона визначається за допомогою Табер-тесту (Tabertest), і виражається в кількості оборотів, які має вчинити шліфувальний круг з абразивним папером до появи перших ознак пошкодження покриття. Цей показник називається IP (Initial Phase). В залежності від кількості обертів, яку витримало покриття, йому присвоюється клас зносостійкості: AC1; AC 2; AC 3; AC 4 або AC 5.
 
Загальні відомості про класи навантаження

Класи навантаження

Рівень навантаження при використанні

Галузь застосування

Коефіцієнт стирання

Клас стирання  за EN  13329

(EN 438-2) 

Стійкість удару

По EN 438-2

По EN  13329

Побутові приміщення

21

легка

Спальня, кабінет

³2 000

³900

АС1 (W1)

IC1

22

середня

Вітальня, дитяча та ін.

³4 000

³1800

AC2 (W2)

IC1

23

висока

Передпокій, кухня

³6 000

³2 500

AC3

(W3)

IC1

Громадські приміщення

31

легка

Конференц зал

³6 000

³2 500

AC3 (W3)

IC1

32

середня

Класні кімнати, офіс, приймальня, бутік

³10 000

³4 000

AC4

(W4)

IC2

33

висока

Магазин, спортзал, бар, кафетерій

³15 000

³6 500

AC5 (W5)

IC3

Якщо є потреба у влаштуванні «теплої підлоги» (з підігрівом), необхідно звернути увагу на значок - «Відповідність вимогам систем опалення підлоги» і при вкладанні ламінату дотримуватися спеціальних вимог.

Є позначка, яка означає контроль за виділенням формальдегіду: E1 - це група матеріалів у яких виділення формальдегідів не перевищує 0,12 г / м3 (згідно з нормою EN 717). 

Технологія вкладання ламінату

 
В якості основи під ламіноване покриття підходить ДСП або ДВП, лінолеум, дощаті підлоги і т.і. Не рекомендується вкладати ламінат на текстильну основу. Поверхня має бути ідеально рівною і твердою, всі нерівності (більше 2мм на 1м) необхідно прибрати до початку вкладання. При необхідності можна використовувати самовирівнюючі суміші або бетонну стяжку.
 
Під ламіноване покриття обов'язково потрібно укладати шумопоглинаючу підкладку, яка додатково може приховати незначні нерівності. Найчастіше для цього використовують спінений поліетилен, спінений полікарбонат або пробку. Пробкова підкладкакщохоча і дорожча, дає найкращу звукоізоляцію.
 
Якщо ламіноване покриття буде укладатися на цементну підлогу, то вологий цемент необхідно висушити протягом, щонайменше, 80 днів. Залишкова вологість повинна бути не вище 3%. Вологість ангідридно-цементної підлоги повинна бути не вище 0,5%. Перед укладанням покриття на цементну підлогу або підлогу з керамічних плиток слід покласти паро-вологонепроникний шар, а потім шумопоглинальну підкладку.
 
При укладанні  ламінованого покриття поверх підлоги з підігрівом необхідно дотримуватися таких правил:
 • залишати зазор не менше 30 мм між системою підігріву і основою;
 • збільшити зазори біля стін і деформаційні шви до 12 мм;
 • включати систему підігріву за три тижні до початку укладання покриття;
 • провітрити приміщення для видалення надлишку вологості;
 • перед початком укладання за 48 годин вимкнути систему обігріву;
 • температура поверхні підлоги при експлуатації «теплої підлоги» не має бути вищою 25-28 С.
Вкладання ламінованих панелей виконується «плаваючим» способом (без склеювання або зчеплення з основою підлоги, з'єднуються тільки торці панелей). Взагалі, застосування «плаваючого» способу укладання ламінованих покриттів диктується, насамперед, економічними міркуваннями. Не забороняється метод наклейки панелей на основу, але при цьому вартість робіт з укладання практично рівна вартості самого матеріалу.
 
Для того щоб стики між панелями були менше помітні, рекомендується укладати панелі по напрямку денного світла. Біля стіни завжди необхідно залишати зазори до 8мм. При великих розмірах приміщення (більше 10-12 м в довжину) необхідно робити компенсаційні шви не менше 8мм на 10м довжини підлоги. Вони легко закриваються спеціальними непомітними розширювальними профілями. Це робиться для того, щоб врахувати зміну розмірів деревини або ДВП при зміні температури та вологості у приміщенні.
 
В цілому укладка ламінованих підлог «плаваючим» способом схожа на роботи з паркетною дошкою. Шви на стиках - найслабше місце ламінованих покриттів. Рухливість «плаваючої» підлоги може призвести до руйнування замків і порушення герметичності покриття, панелі розходяться і починають вигинатися.
 
Безклейовий спосіб монтажу має ряд переваг: швидка установка; можливість починати монтаж в будь-якому напрямку і з будь-якого кута кімнати; можливість багаторазового використання панелей, готовність підлоги відразу після вкладання. Панелі можуть також бути захищені від проникнення вологи і можливих деформацій в області крайок. Для цього проводиться гідрофобізація кромок, тобто обробка спеціальними просоченням замків.
 
Розроблено системи, які дозволяють стикувати панелі під кутом один до одного або горизонтально. Це корисно там, де вигин утруднений або неможливий (під дверними коробками або радіаторами).
 
Що вибрати у якості підкладки під ламінат: лінолеум чи ковролін?
 
Немає ввеликої різниці, головне, щоб поверхня була рівною. Якщо є дірки, горби або ямки, все доведеться здирати і вирівнювати підлогу.
Ковролін з коротким ворсом буде чудовою підкладкою на рівній підлозі . Потрібно тільки прибрати тверде сміття. Товстий ковролін занадто м'який і не бажано використовувати його як основу під ламінати.
 

Догляд за ламінатом

Ламіноване покриття захищене від пилу за своєю природою. В якості щоденного догляду підлогу досить пропилососити. Вологе прибирання повинно проводитись вологою (не мокрою) ганчіркою. Для видалення сильних забруднень використовуються спеціальні чистячі засоби для ламінатних підлог, які дозволяють видаляти навіть сліди від фломастера, воскової крейди, крему для взуття або клею. Як розчинник можна застосовувати ацетон. Використовувати для чищення абразивні чистячі засоби і луговмістні не допускається. Приклеювання на ніжки столів і стільців фетрових накладок продовжить термін служби підлогового покриття.
 
Але, як і паркетна дошка, ламінат не переносить надмірного зволоження і тому не рекомендується його використовувати у вологих приміщеннях.
При вході в приміщення слід передбачати добре обладнане місце для затримки бруду і вологи.
 
Слабке місце ламінату - стики, і для боротьби зі щілинами придумано чимало заходів. Корисно періодично обробляти поверхню спеціальними розчинами - полиролями, які заповнюють мікрощілини і знижують вірогідність їх зволоження. Якщо планки розійшлися, щілини закладають спеціальною кольоровою шпаклівкою або герметиком. А окрему потерту або планку яка вийшла з ладу при необхідності можна замінити, бо ламінатна підлога розбирається. Докладні рекомендації в цьому плані вам запропонує фірма-постачальник.
 

Чому «стукає» ламінат?

Перша причина криється в самій природі матеріалу: дошка ламінату має міцну і жорстку поверхню при невеликій товщині. Така ж проблема є у паркетної дошки, хоча, в порівнянні з ламінатом, вона має кращі звукопоглинаючі властивості. Завжди слід пам’ятати про те що, чим товще панель, тим тихіше буде звук, який вона видає. Ламінат дуже щільний матеріал, він добре проводить звуки і шуми. Використання спеціальних звукопоглинаючих підкладок дає вищу звукоізоляцію.
 
Друга причина, по якій підлога може «стукати», - це спосіб укладання покриття на підлогу. Коли ламінат укладають «плаваючим» способом, то між самим матеріалом і основою залишається невеликий повітряний зазор, який і створює ефект барабана. Якщо постукати по керамічній плитці, то вона теж видасть досить сильний звук, проте плитка щільно прилягає до підлоги і стає частиною стяжки.
Тобто, звук народжується під ламінатом (паркетною дошкою), тому рекомендується укладати ці матеріали на звукоізолюючу підкладку. У більшості випадків звукопоглинаюча підкладка не  впливає істотно на проходження повітряних шумів, зате ударні шуми вона помітно зменшує.
 
Отже, якою ж має бути ідеальна підкладка під ламінат та паркетну дошку? Вона має бути гладкою, еластичною, стійкою до стиснення, до механічних впливів, нести додаткову звукоізоляцію. Оскільки основний ворог і паркету і ламінату - це волога, підкладка повинна забезпечувати гарну вологоізоляцію. На жаль, більшість видів звукоізолюючих підкладок не володіють такою властивістю. Ще одна вимога стосується вкладання матеріалу «плаваючим» способом на «теплі» підлоги: у цьому випадку підкладка повинна мати низький термічний опір.
 
Рекомендують укладати ламінат та паркетну дошку на підкладку товщиною 2-3 мм. Товстіша підкладка погіршить експлуатаційні характеристики матеріалу: при натисканні вона помітно стискається, і замкові з'єднання, на які припадає основне навантаження, ламаються.
 
Варіанти підкладок: пінополіетилен, пінополіуретан, екструдований пінополістирол і технічна пробка.
Пінополістирол зовні схожий на спінений поліетилен, проте його щільність вища. По ціні підкладки зі спіненого полістиролу знаходяться між поліетиленом і корковими матеріалами.
Підкладки на основі пробки мають найвищі показники звукоізоляції, але вони дорогі. Увага: на пробку не рекомендується укладати «теплу» підлогу. Ще слід знати, що ефект звукопоглинання працює тільки для ударних шумів, а повітряний шум пробка легко пропускає. Втім, це стосується і подкладок з пінополіетилену, пінополіуретану та інших тонкоплівкових матеріалів.
 
Фахівці вважають, що найкращий результат дає комплексний підхід. Звукоізоляцію підлоги забезпечує багатошарова конструкція, що складається з самого перекриття, звукоізоляційної прокладки, поверх якої покладена бетонна стяжка, тонкошарового звукоізолятора і фінішного підлогового покриття.
 
Практично всі фірми, що працюють в середньому і високому ціновому сегментах, постачають власний ламінат зі звукоізоляційними підкладками. Наприклад, норвезька компанія Alloc комплектує ламінат шумопоглинаючою поліуретанової підкладкою Silent System; Witex (Німеччина) - підкладкою Sound Protect (щільний гранульований матеріал - суміш поліуретану з піском та іншими речовинами); HDM (Німеччина) - підкладкою, що представляє собою міцний шар термоактивної пластмаси Laminopax, який імітує структуру бджолиних сот; Egger (Австрія) - підкладкою Silenzio (целюлозна підкладка - спресований картон); Quick Step - підкладкою Uni-Softboard із спеціально просочених і рівномірно спресованих деревних волокон; Tarkett (Швеція) - підкладкою Soundsafe; Pergo (Швеція) - вбудованої підкладкою Sound Bloc.
 
Залежна або незалежна підкладка?
Підкладка може бути незалежною (самостійної) або прикріпленою до внутрішньої сторони ламінованої панелі в заводських умовах. Крім того, виробництво підкладки в заводських умовах також можна розділити на кілька типів: on-line (матеріал, який може бути наклеєний або іншим способом нанесений на ламінат під час виробництва) і off-line (це робиться, відповідно, після виробництва).
За звукоізолюючими властивостям приклеєна підкладка трохи перевершує підкладку самостійну. Однак є така проблема: багато стиків і кожен з них не ізольований, а якщо до того ж відсутня пароізоляційна плівка, то вода проходить через стики, ламінат розбухає і покриття псується.
 
Дивіться: ламінат купити
 

Смотрите также: ковролин купить

Всі статті

КОНТАКТИ

Тел: (044) 361 12 31

Тел: (067) 405 33 67

E-mail: igor4053367@gmail.com

РЕЖИМ РОБОТИ

Пн-Пт: 09:00-18.00

Сб-Вс: Выхідний

КЛІЄНТСЬКА СЛУЖБА

Контакти

Оплата та доставка

 

ІНФОРМАЦІЯ

Як оформити замовлення

Статті

Бренди

 

 Київ ©ПІДЛОГА ОФІСУ 2013-2017. Продаж та вкладання: ламінату, лінолеуму, ковроліну, паркетної дошки.
У разі використання матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове.