ru rf

(067) 405-33-67(044) 361-12-31

Вхід Реєстрація
Валюта:

кошик

Каталог товарів Доставка та оплата Статті Порівняння Контакти
Статті

Лінолеум та ПВХ-покриття

Історія лінолеуму і технологія виробництва

Натуральний лінолеум сьогодні

Натуральний лінолеум або ПВХ?

Класифікація по області застосування пвх-покриттів

Гомогенні і гетерогенні пвх-покриття

Гомогенні або гетерогенні пвх-покриття?

Безпечні «антиковзні» пвх-покриття

ПВХ-плитка

Історія лінолеуму і технологія виробництва

Перші згадки про лінолеумі відносяться до 1627 р., тоді винайшли так зване «промаслене полотно». Через сто років його почали вкладати на підлогу. У 1763 р. Натан Сміт запатентував цей матеріал з таким описом: «... на тканині знаходиться маса із суміші смоли, живиці, іспанського коричневого барвника, бджолиного воску і лляної олії, яка наноситься в гарячому стані». У 1843 році при виробництві такого полотна почали додавати мелену пробку . Це вже був камптулікон (від грецького слова «кампто» - буквально - «я згинаю»). Цей матеріал і став попередником лінолеуму. У пошуках заміни дорогому каучукові виробники стали використовувати лляну олію та лляну оліфу (пізніше її замінили на ліноксин). У 1863 р. англієць Фредерік Уолтон отримав патент на виробництво лінолеуму (від латинського oleum lini - букв. лляна олія). По суті це був той-же камптулікон, але без каучука.
Промислове виробництво лінолеуму почалося у 1864 р. Спочатку його виготовляли на тканій (джутовій) основі з рослинних олій (лляного, соняшникового, тунгового), коркового борошна та ін. У сучасному виробництві лінолеуму лляне масло окислюється, і формується спеціальна суміш, звана лінолеумний цемент (англ. Linoleum cement). Вона охолоджується і змішується з сосновою смолою і деревною крихтою, потім формуються листи лінолеуму.
На початку XX століття основним виробником лінолеуму була  Російська Імперія. Найбільші фабрики розміщувалися в Одесі та Ризі. Після революції виробництво покриттів у Росії занепало.
У 50-х рр. XX-го століття почали виробляти ПВХ-покриття. Микита Хрущов практично одним махом закрив все виробництво в СРСР лінолеуму з природної сировини. Подібні тенденції спостерігалися і у багатьох інших країнах. ПВХ-покриття вже не є лінолеумом, бо його складові зовсім інші, але новий матеріал називають «по старинці».
Після нафтової кризи 1973 р. ціни на ПВХ піднялися, і виробникі знову звернули увагу на природну сировину. У 2000 р. світовий обсяг виробництва натурального лінолеуму складав більше 40 млн.м2.
Світове виробництво натурального лінолеуму зосереджено в 3 компаніях: FORBO (Голландія), Armstrong DLW (Німеччина), Tarkett (Італія)

Натуральний лінолеум сьогодні

Відомі природні бактеріостатичні властивості натурального лінолеуму. Він цілком відповідає вимогам дезинфекції та догляду, тому широко застосовується в медичних та оздоровчих закладах, а також у навчальних закладах.
Натуральний лінолеум є антистатичним засобом, тому його можна застосовувати в приміщеннях зі спеціальними вимогами по антистатикам. Випускаються також спеціальні колекції - струмопровідні і акустичні.
Натуральний лінолеум стійкий до жирів, алкоголю, уайт-спіриту, але його міцність зменшується при тривалому впливі лугу.
Особливістю лінолеуму є «вуаль дозрівання» (тимчасова зміна кольору). Це нормальне явище. Під дією сонячного світла «вуаль дозрівання» зникає. Але це треба враховувати: при укладанні лінолеуму не рекомендується частину робіт з розкрою виконувати на вулиці, а частину всередині приміщення.
Натуральний лінолеум можна впізнати за специфічним запахом лляної олії.
Головна властивість натурального лінолеуму - бактеріостатичность. Це здатність матеріалу скорочувати розмноження бактерій на своїй поверхні. Пари лляної олії запобігають розмноженню бактерій. На поверхні натурального лінолеуму знижується розмноження золотистого стафілокока та синьогнійної палички, про що свідчить сертифікат незалежної лабораторії ISEGA (Німеччина).
Натуральний лінолеум гомогенний, він однорідний по всій товщині. Йому не страшні механічні пошкодження: після реставрації покриття повністю «відновлюється». Цікаво, що з часом міцність натурального лінолеуму підвищується. Це пояснюється тим, що з роками випаровується лляна олія, і жорсткість і щільність поверхні покриття збільшується, а високі навантаження додатково пресуют, деревна смола затвердіває. Але зараз для запобігання передчасному зносу покриття і щоб обмежити негативний вплив агресивних реагентів, виробники наносять на поверхню додатковий захист.
Багато медустанови в Європі використовують натуральний лінолеум. В Україні теж є така чудова тенденція, хоча всі компанії, які просувають тут цей товар - компанії-імпортери, тобто виробництво знаходиться за кордоном.

Дізнайтеся чи вигідна у нас лінолеум ціна?


Натуральний лінолеум чи ПВХ-покриття?

Натуральний лінолеум - ідеальне покриття для медичних установ. Одна з головних його переваг, визначних для медичного сегмента, - бактеріостатичность.Також натуральний лінолеум з роками стає міцніше.
Натуральний лінолеум має ряд переваг перед ПВХ-покриттями: в його складі присутній зовсім незначний відсоток штучних компонентів, він більш екологічний і приємний по тактильним відчуттям, володіє гарними антибактеріальними властивостями. Але, з іншого боку, натуральний лінолеум вимагає спеціальних навичок при інсталяції, а також застосування особливих засобів по догляду в процесі експлуатації.

Класифікація ПВХ-покриттів

Символ
Клас
Інтенсивність використання
Опис
Приклади областей застосування

Житлові приміщення
21 Низька - Приміщення з низькою інтенсивністю або короткочасним використанням
Спальні кімнати

22 Нормальна - Приміщення з інтенсивністю використання середнього ступеня
Житлові приміщення, передпокої

23 Висока - Приміщення з високою інтенсивністю використання
Житлові приміщення, передпокої

Службові та офісні приміщення
31 Низька - Приміщення з низькою інтенсивністю або короткочасним використанням
Кімнати в готелях, від. кабінети, конференц-зали

32 Нормальна - Приміщення з інтенсивністю використання середнього ступеня
Класні кімнати, окремі кабінети, бутіки

33 Висока-  Приміщення з високою інтенсивністю використання
Коридори, магазини, школи, великі офіси

34 Дуже висока - Приміщення з дуже високою інтенсивністю використання
Аеропорти, зали багатоцільового призначення, касові зали, магазини

Виробничі приміщення
41 Низька - Приміщення, в яких працюють переважно сидячи і де іноді застосовуються легкі транспортні засоби.
Ремонт і виробництво електроніки, точної механіки.

42 Нормальна - Приміщення, в яких працюють переважно стоячи і / або де застосовуються транспортні засоби.
Складські приміщення, ремонт і виробництво електроніки.

43 Висока - Інші промислові приміщення
Великі склади, виробничі цехи

Побутові покриття використовуються у житлових приміщеннях з малими експлуатаційними навантаженнями. До них пред'являються невисокі вимоги за експлуатаційними характеристиками, але у них у наявності найрізноманітніші дизайни. До побутових покриттів підлоги відносяться гетерогенні спінені підлогові покриття, покриття на голкопробивний волокнистій основі, а також безосновні ПВХ-покриття. Побутові покриття мають зносостійкість 21, 22, 23 класів.
Комерційні покриття (контрактні) призначені для громадських приміщень з високими експлуатаційними навантаженнями (магазини, офіси, вокзали і т.д.), вони характеризуються високі міцнісні показники і довгим терміном служби. Комерційні ПВХ покриття зазвичай не мають малюнків, що імітують традиційні підлоги (паркет, плитку і т.д.), але з них можна створювати аплікації. Зносостійкість 34, і не нижче 42 класів.
Напівкомерційні покриття - це проміжна група , вони рекомендуються для приміщень з середньою проходимістю (житлові приміщення: передпокої, коридори, дитячі кімнати тощо, а також громадські приміщення: кафе, перукарні, готелі, палати лікарень, невеликі офіси і т.п.). Напівкомерційні покриття мають зносостійкість 32 можливо 33 і 34 класів.
Спеціальні ПВХ покриття призначені для приміщень з особливими вимогами (наприклад, з електробезпеки, захисту від ковзання, вогнестійкості, звукоізоляції і т.д.).

Очевидно, що ціна покриттів пропорційна їх зносостійкості та довговічності. Побутові покриття найдешевші, за ними йдуть напівкомерційні, а далі комерційні. Найдорожчими зазвичай є ПВХ покриття зі спеціальними властивостями.

Гомогенні і гетерогенні пвх-покриття

 Гомогенне покриття однорідне по всій товщині, воно міцне і пружне. Малюнок пронизує всю товщину, тому при нерівномірному зносі матеріалу зовнішній вигляд залишається без змін.
Гетерогенне покриття багатошарове, має в середині стеклохолст, на який кріпляться інші шари: захисний, малюнок по спіненому шару і підкладка. У якості підкладки використовується спінений пвх, повсть, джут, поліестр. Спосіб виробництва підкладки визначає ціну і деякі інші властивості покриття.
Яке покриття вибрати? Все залежить від того, які вимоги пред'являються до покриття, який догляд передбачається здійснювати за підлогою в процесі експлуатації, який дизайн хотів би отримати споживач. Якщо ви хочете отримати підлогу, яка буде виглядати як нова протягом багатьох десятиліть, тоді Ваш вибір - це гомогенні ПВХ покриття. Якщо ваша мета - цікавий дизайн і відсутність подальших турбот, пов'язаних з доглядом, і ви готові замінити покриття через 10 років, то вибирайте гетерогенний лінолеум.

Безпечні «антиковзні» пвх-покриття

Безпечними ( SAFETY) називають покриття, які володіють противоковзним захистом і укладаються в зонах підвищеного ризику: сходи, пандуси, холи, промислові кухні, вологі приміщення. Противоковзний ефект досягається за рахунок добавок в поверхневий шар (або практично на всю глибину) кварцовою або карборундовою крихт. Відносним недоліком безпечних покриттів є складність прибирання, тому що бруд проникає в пори матеріалу і для його видалення потрібні додаткові зусилля. Для згладжування даного недоліку розроблені безпечні пвх-покриття з додатковими добавками у вигляді спеціальної полімерної системи, яка проникає в пори матеріалу і полегшує догляд за покриттям. 

 

У нашому интернет магазині можна придбати якісний натуральний лінолеум та ПВХ-покриття відомих виробників. Див. лінолеум ціна

Всі статті

КОНТАКТИ

Тел: (044) 361 12 31

Тел: (067) 405 33 67

E-mail: igor4053367@gmail.com

РЕЖИМ РОБОТИ

Пн-Пт: 09:00-18.00

Сб-Вс: Выхідний

КЛІЄНТСЬКА СЛУЖБА

Контакти

Оплата та доставка

 

ІНФОРМАЦІЯ

Як оформити замовлення

Статті

Бренди

 

 Київ ©ПІДЛОГА ОФІСУ 2013-2017. Продаж та вкладання: ламінату, лінолеуму, ковроліну, паркетної дошки.
У разі використання матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове.