ru rf

(067) 405-33-67(044) 361-12-31

Вхід Реєстрація
Валюта:

кошик

Каталог товарів Доставка та оплата Статті Порівняння Контакти
Статті

Штучна трава

Штучна трава
 
Історія штучної трави
 
Типи штучної трави
 
Який тип трави краще
 
Переваги штучної трави
 
Спортмайданчик зі штучною травою
 
Вимоги спортсменів
 
Штучна трава - це рулонний матеріал, який складається з об'ємних поліпропіленових або поліетиленових волокон, що імітують стебла трави. Волокна міцно з'єднані з еластичною основою, та покриті латексом.
 
Штучна трава - це, насамперед, текстильний матеріал. Вперше вона була винайдена в 1965 році в Бостонському університеті, США. Цьому сприяв бурхливий розвиток хімічних технологій та отримання на рубежі 30-х років перших синтетичних текстильних волокон, а в подальшому - винахід в 50-і роки тафтингового верстата для виробництва килимових покриттів. Сучасні килимові покриття і штучна трава виробляються за однаковою технологією. Тафтингова машина прошиває ткану основу, утворюючи петлі або розрізні пучки на лицьовій стороні. Тафтінговий спосіб гарний ще й тим, що одночасно можна шити зеленими і білими нитками, і можна одразу прокладати розмітку. Виробники проектують полотна-поля з готовою розміткою різних кольорів.
 
Типи штучної трави
 
В основному використовують поділ штучної трави за типом засипки і за типом волокна. 
 
1. Незасипна (перше покоління) - трава з низьким ворсом 4-8 мм, схожа на килимове покриття, може використовуватис як декоративний газон;
 
2. Напівзасипна (друге покоління) - трава, засипана піском. Піднімається над засипкою до 30 мм.  Висота засипки може впливати на «швидкість» гри на майданчику. Більше піску - жорсткіше поле, краще відскок м'яча. Менше піску - м'якше поле, комфортніше гра.
Штучна трава з ворсом від 10 до 30 мм, засипана піском, використовується на спортивних майданчиках для тенісу, волейболу, баскетболу, гандболу, міні-футболу, хокею на траві.
 
3. Засипна (третє покоління) - довговорсова трава (висота ворсу 50-70 мм), засипана піском і гумовим гранулятом. Даний вид покриття був розроблений спеціально для гри у футбол і сьогодні переживає справжній бум.
 
Штучна трава також розрізняється за типом волокна (два види).
 
1. монофіламентна трава (цілісні, нерозщеплені волокна). За своєю структурою схожа на натуральну траву і має високу міцність. В основі - блокополімерна нитка, яка виготовляється методом екструзії і має ущільнюючі ребра. Високі якісні характеристики пояснюються природою матеріалу: блокополімер - вигідне поєднання основних властивостей поліпропілену і поліетилену.
 
2. фібрильована трава (ширші волокна з поздовжніми надрізами). По суті, це смужки поліетилену, які в процесі укладання розчісуються спеціальною щіткою. На відміну від натуральної трави, у штучної трави немає коренів, які б закріпили «ґрунтовий шар». Для цього краще підходить фібріллірованна нитка. Розділяючись, вона створює якусь подобу коренів, утримуючи засипку всередині поля, не даючи їй мігрувати, порошити і переміщатися. Проте є і свої мінуси. У процесі експлуатації фібріллірованна структура мікроволокон швидше руйнується під впливом механічних навантажень.
 
Який тип трави краще - питання відкрите. Вважається, що за інших рівних умов монофіламентні газони більш зносостійкі і жорсткі, що забезпечує найкращі ігрові характеристики спортсменам. Це не означає, що професіонали не грають на фібрильованій траві. Грають (наприклад, тренувальне поле «Динамо» в Києві). Тут свою роль може зіграти інший фактор: такі поля дешевше.
 
Ворс, що складається тільки з монофіламентной нитки будь-якого типу, погано утримує засипку всередині поля. Ворс, що складається виключно з фібрильованої нитки будь-якого типу, з часом розшаровується на тонкі мікроволокна і руйнується.
 
Знаючи всі ці недоліки, фахівці компанії Domo, одного зі світових виробників штучної трави, прийшли до висновку, що комбінація монофіламентной нитки з фібрильованої в одному ворсово пучку поліпшить як міцнісні характеристики ворсу, так і загальну якість поля.
 
Якщо наш покупець професійний спортсмен, або він працює в індустрії спорту, то, як правило, він розбирається в типах покриттів і чітко знає, що йому потрібно - як по ігровим, так і за експлуатаційними характеристиками. Звичайний же клієнт в більшості випадків орієнтується на ціну і на зовнішній вигляд такого покриття.
 
Переваги штучної трави
 
Перше незаперечна перевага штучної трави - можливість гри в будь-який час року і в будь-яку погоду, навіть якщо температура на вулиці нижче нуля. При належному догляді ви отримаєте однорідну і рівну поверхню, передбачуваний і контрольований відскік м'яча, безпеку від травм і опіків. Такі майданчики володіють високою рентабельністю: економічний догляд - ніякої стрижки, поливання, добрива, розмітки. Для того, щоб поле не простоювало і в зимовий час, використовуються системи обігріву. Крім того, монофіламентні поля можна заливати водою і використовувати як каток.
 
Терміни експлуатації якісних штучних полів коливаються в межах 10-15 років (при гарантії фірми 5-7 років).
 
Починаючи з 2005 року UEFA, дозволив проводити офіційні матчі європейських кубків на футбольних полях, що мають покриття зі штучної трави.
 
Якщо говорити про футбол як про професійний вид спорту, то серед матеріалів для футбольного поля у штучної трави конкурентів немає, крім ... трави натуральної.
 
Для багатофункціональних ж майданчиків знайдуться й інші варіанти, наприклад, - полімерні рулонні покриття.
 
Виробники
 
В основному на вітчизняному ринку представлена ​​штучна трава європейських фірм-виробників - Lemonta, Desso DLW Sports Systems, Domo Sport & Leisure Grass, Edel Grass Int., Italgreen, Lano, Polytan, Saltex.
 
В останні роки на ринку з'явилася турецька і китайська штучна трава. У більшості випадків це дешева продукція, і її якість залишає бажати кращого. Проте завжди знайдеться покупець, для якого ціна буде вирішальним фактором.
 
Зупинимося на деяких виробниках, продукція яких, на думку фахівців, користується найбільшою популярністю.
 
Desso DLW Spоrts Sistems (Голландія) однією з перших у світі стала спеціалізуватися на розробці і виробництві саме штучних покриттів для спортивних майданчиків. Не так давно фахівцями компанії була розроблена і запатентована принципово нова технологія пристрою футбольних полів - DD Grass Master.
Ніхто не заперечує очевидних переваг поля з натуральною травою. Однак воно витримує лише дві гри на тиждень. На штучному ж полі можна грати кожен день по 12:00. Система Grass Master є альтернативним матеріалом: зберігаючи характеристики натурального газону, вона дозволяє продовжити термін служби покриття в цілому. Це симбіоз, який дозволяє одночасно підтримати традиції і позбутися від ряду недоліків натуральної трави. Її достоїнства вже змогли оцінити футбольні клуби «Зеніт» і «Локомотив».
 
Спрощено сенс даної технології можна описати так: в пучки натурального волокна (звичайний дерен) вшиваються штучні нитки, - відбувається зміцнення натурального трав'яного покриття штучними волокнами. Волокна штучної трави імплантуються по всьому полю на глибину 20 см з інтервалом 2х2 см. Введені волокна стабілізують кореневу систему, піщана підстилаюча основа забезпечує відмінну водопроникність, не залишаючи на полі калюж. На 97% ігрове поле складається з натуральної трави з додаванням 3% синтетичних волокон, тобто відбувається армування натурального газону. Монтаж стандартного поля проводиться двома керованими комп'ютером машинами приблизно за три тижні.
За класифікацією FIFA DD Grass Master - це поле з натуральним трав'яним покриттям, але ... довговічніше. За рахунок того, що поле прошито штучними волокнами, ігор і тренувань можна проводити в три-чотири рази більше, ніж на звичайних натуральних або на інших штучних полях ».
 
Domo Sport & Leisure Grass (Бельгія). Компанія Domo відома з початку 90-х років, вона однією з перших вийшла на ринок килимових покриттів. Сьогодні компанія Domo розробляє і успішно впроваджує нові технології, нові матеріали, в тому числі й у сфері штучних спортивних покриттів. Якщо розглянути за допомогою лупи структуру VarioSlide Supreme, то можна побачити незвичайний пропелерний профіль монофіламента (моно - один елемент волокна). Усередині монофіламента знаходиться «стрижень» з щільного, жорсткого, пружного і зносостійкого поліетилену високої щільності (HDPE), а зовнішня оболонка складається з м'якого, еластичного лінійного поліетилену низької плотності (LLDPE).
 
Футболіст в бутсах під час гри робить розвороти з неймовірною силою і швидкістю. При цьому трава, натуральна або штучна, приминається, руйнується і втрачає свої пружні властивості. Будь-яке поле може зіпсуватися навіть після однієї гри, але тільки не VarioSlide Supreme. Поєднання двох типів поліетилену з пропелерною структурою монофіламента носить запатентовану назву RE-Active Technology. У складі ворсового пучка VarioSlide Supreme такого типу монофіламентной нитки - 85%!
Варто відзначити, що VarioSlide Supreme якнайкраще підходить для українського клімату. Одна з його основних переваг - стійкість обох видів поліетилену (HDPE- LLDPE) до низьких температур аж до - 60 ° С ».
 
Спортмайданчик зі штучною травою
 
Основними проблемами штучної трави можна назвати знос волокна, розклеювання швів, просідання основи. 
 
При будівництві футбольного поля слід пам'ятати, що якість його залежить не тільки від матеріалу, з якого, власне, виготовлено покриття, - половину успіху становить професійна підготовка основи.
Підготовка основи стадіону - це комплекс земляних та загальнобудівельних робіт, які проводяться перед монтажем спортивних покриттів на футбольному полі, бігових доріжках, легкоатлетичних секторах. На цій стадії проектується і закладається дренажна система, система підігріву, підземні інженерні комунікації та ін. Після прокладки та засипки дренажних труб, приступають до насипки піщано-щебеневої подушки, на яку укладається асфальт або бетон (зв'язуючий шар). Далі можна робити укладання покриття і засипку наповнювачів. Інший спосіб - укладання штучної трави на незв'язану основу, тобто безпосередньо на щебінь, утрамбований з дотриманням необхідних ухилів.
 
Вибір типу основи залежить від декількох факторів, у першу чергу від кліматичних особливостей. У середній смузі України кращим є другий тип, тобто незв'язана основа.
 
Не менш важливу роль у обладнанні сучасних футбольних полів відіграє система штучного підігріву. Підігрів поля здійснюється за допомогою циркуляції теплоносія по робочому контуру. Система штучного підігріву створює штучний мікроклімат та забезпечує необхідну позитивну температуру в підстилаючому шарі, внаслідок чого відбувається танення снігу на поверхні поля, а видалення талих вод забезпечується дренажною системою. Система підігріву розширює експлуатаційні можливості футбольного поля, покращує характеристики синтетичного покриття.
 
Вимоги спортсменів
 
Спортсменам потрібно, щоб поле максимально відповідало натуральному газону. На даний момент крім попередньої сертифікації FIFA існує сертифікація готового газону. Дві зірки в сертифікаті означає повну відповідність газону натуральному покриттю.
 
Основні вимоги, що пред'являються до штучного покриття: гігроскопічність, висока зносостійкість, хороші можливості повороту і ковзання спортсменів, оптимальний відскок м'яча, можливість здійснювати підкати без небезпеки отримання травм та опіків для гравців.
 
Штучна трава повинна бути стійка до змін погоди, до впливу сонячних променів, до механічних навантажень, безпечною для здоров'я спортсменів і сприяти результативній грі цілий рік.
 
Який же матеріал більшою мірою відповідає вимогам спортсменів?
 
Основні полімери, які використовуються при виготовленні штучної трави - поліпропілен і поліетилен. Основна характеристика поліпропілену - його жорсткість. Поліетиленове ж волокно характеризується гладкою поверхнею у поєднанні з еластичністю.
 
Розглянемо такий важливий фактор, як ковзання. На натуральній траві ковзання - явище природне. Для жорсткого поліпропіленового (PP) або високої щільності поліетиленового (HDPE) ворсу - протиприродне. Необхідно в процесі виробництва додавати спеціальні ковзаючі добавки LRS - жирні кислоти. Вони покращують ковзання, але ненадовго. А ось лінійний поліетилен низької щільності (LLDPE) володіє цими властивостями «від природи» і забезпечує необхідне ковзання на весь термін служби.
 
Іншою важливою вимогою, що пред'являються до штучних волокнам, є стійкість до дії ультрафіолетових променів. Сонячні промені «випалюють» штучну траву так само, як справжню, і поле швидко втрачає привабливий зовнішній вигляд, яскравість фарб.
 
Ігрові характеристики поля залежать не тільки від самого матеріалу, але і від багатьох інших факторів, наприклад, від висоти ворсу. Чим нижче висота ворсу, тим менше можливості наблизити це поле до натурального. Висота ворсу впливає на жорсткість поля; висота вільного ворсу - на характеристики руху м'яча.
Коротковорсову траву використовують зазвичай для шкільних стадіонів, різнопланових спортивних майданчиків, ігрових майданчиків і т. і.). Вона дешевше, практичніше, за нею легше доглядати.
 
При виборі трав'яного покриття найбільше значення має призначення ігрового майданчика. Для кожного виду спорту використовується трава з певними характеристиками (висота ворсу, кількість стібків на одиницю площі, щільність волокна). Наприклад, для тенісу застосовуються покриття з висотою ворсу 20 мм, а для футболу - 50-70 мм. Також необхідно врахувати рівень змагань, які передбачається проводити на даному полі.

 

Всі статті

КОНТАКТИ

Тел: (044) 361 12 31

Тел: (067) 405 33 67

E-mail: igor4053367@gmail.com

РЕЖИМ РОБОТИ

Пн-Пт: 09:00-18.00

Сб-Вс: Выхідний

КЛІЄНТСЬКА СЛУЖБА

Контакти

Оплата та доставка

 

ІНФОРМАЦІЯ

Як оформити замовлення

Статті

Бренди

 

 Київ ©ПІДЛОГА ОФІСУ 2013-2017. Продаж та вкладання: ламінату, лінолеуму, ковроліну, паркетної дошки.
У разі використання матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове.