ru rf

(067) 405-33-67(044) 361-12-31

Вхід Реєстрація
Валюта:

кошик

Каталог товарів Доставка та оплата Статті Порівняння Контакти
Статті

Спортивні покриття

Типи cпортивних покриттів

Спортивні покриття діляться:
 
1) за призначенням (відкриті майданчики і закриті спортивні споруди);
2) за видами спорту;
3) за матеріалами і технологіями вкладання.
 
Види покриття для закритих спортивних майданчиків в залежності від матеріалу:
1) поліуретанові (монолітні наливні);
2) акрилові (монолітні);
3) спортивний паркет
4) ПВХ-покриття (рулонні);
5) каучукові покриття (рулонні і модульні плити);
6) спортивний натуральний лінолеум (на основі лляної олії, коркового дерева, смоли, джуту і вапняку);
7) ковролін.
 
Також варто враховувати два рівні занять спортом - професійний і аматорський.
Для професійного заняття спортом покриття повинне відповідати всім вимогам міжнародних або національних спортивних організацій і стандартів. Тренувальний процес також потрібно організовувати на покритті професійного рівня. Крім того, спортсменами використовується професійне обладнання та спорядження, наприклад, шиповане взуття, що висуває підвищені вимоги до зносостійкості спортивних покриттів.
Аматорський рівень характеризує низьку інтенсивність занять, тут не стоїть завдання досягнення спортивних рекордів. При виборі спортивних покриттів віддається перевага універсальним покриттям (рулонним або монолітним поліуретановим). І вимоги до таких покриттыв на цьому рівні куди нижче, ніж на професійному.
 
У переважній більшості випадків для ігрових видів спорту на аматорському рівні досить усереднених, універсальних характеристик спортивного покриття. Застосування універсального покриття актуально для спортивних об'єктів з ігровими залами або навіть залом, де в один день можуть проводитися різні заняття.
 
Проблема в тому, що на муніципальних майданчиках і в регіонах в основному використовується тільки дощате покриття, і не спортивний паркет, а звичайна підлогова дошка. Це пов'язано з тим, що такі майданчики не приносять великого прибутку, і при їх будівництві не вкладається достатньо коштів у придбання коштовного покриття. На жаль, тільки у великих комерційних спортивних центрах приділяється належна увага якості спортивних покриттів.
 

Поліуретанові покриття

Поліуретанове наливне покриття - це еластичне безшовне синтетичне покриття. Воно спеціально розроблено для ігрових видів порту - футболу, тенісу, волейболу, баскетболу, гандболу, так само для аеробіки та спортивних танців. Унікальні характеристики таких покриттів дозволяють використовувати зал для спортивно-масових, розважальних заходів без збитку для зовнішнього вигляду та якості покриття. Основні характеристики поліуретанових покриттів задовольняють вимогам спортсменів будь-якого рівня майстерності. Вони надають спортсменам безпеку та комфорт - пружність гумової основи захищає спортсменів від травм та втоми, м'яч легко відскакує від такого покриття, баланс між тертям і ковзанням оптимальний, покриття демонструє високі зносостійкі якості, антиблікове, без запаху. Різні виробники пропонують широку кольорову гаму. Дане покриття цілком універсально за своїми характеристиками і дозволяє багатофункціональне використання спортивних залів. Покриття не потребує пеціального догляду .
 

ПВХ-покриття

Рулонні ПВХ-покриття можуть бути універсальними або створеними для певного виду спорту. Подібні покриття відповідають основним вимогам, що пред'являються до спортивної підлоги.

«Пиріг» такого покриття у різних виробників приблизно однаковий. Різниця лише в товщині шарів і їх кількості. Конструктивно спортивні покриття найчастіше складаються з верхнього шару текстурованого вінілу товщиною 0,4-1,5 мм і пружного спіненого ПВХ товщиною 4-10 мм, армованого сіткою зі скловолокна. На поверхню покриття наноситься захисний поліуретановий шар, що перешкоджає стирання і проникненню забруднень в пори лицьового шару. До складу покриття зазвичай входять протигрибкова і антимікробна добавки. Дані матеріали випускаються в рулонах шириною 1,5-2 м, мають різні кольори і фактуру.

Приклеювання ПВХ-покриття здійснюється з використанням спеціальних клеїв, стики покриття зварюються з використанням зварювального шнура і спеціального устаткування. Зварювання підлогового покриття підвищує експлуатаційні властивості спортивного покриття, захищає від забруднень і розривів, а так само призводить до того, що з'єднання стає герметичним. Поверх покладеного покриття наноситься кольорова розмітка.
Фахівці відзначають, що успішне використання будь-якого покриття залежить від того, наскільки якісно була проведена укладка.
 
Для розмітки спортивних майданчиків і нанесення ліній на синтетичні рулонні покриття застосовуються спеціальні поліуретанові фарби. Кожен майданчик розмічається контрастним кольором по відношенню до кольору підлогового покриття. Покриття зручні в експлуатації і вимагають мінімального догляду: повсякденний догляд - ручне сухе або вологе прибирання, періодичний догляд (щотижня) - вологе прибирання з використанням нейтральних миючих засобів.
 
Для догляду за спортивним ПВХ-лінолеумом категорично забороняється використання миючих засобів, що містять масло або парафін. Забороняється використання органічних розчинників. Органічні розчинники, луги, кислоти і сильно фарбуючі речовини (фарба для волосся, чорнило) можуть пофарбувати і зіпсувати покриття. Дотик предметів з кольорової гуми може залишити слід. Палаюча сигарета та інші гарячі предмети також завдадуть дефект такому покриттю.
Дивіться: лінолеум ціна

Акрил

Акрилові покриття використовуються для тенісу, баскетболу, волейболу, міні-футболу, на бігових доріжках, для влаштування дитячих травмобезпечних спортивних майданчиків. Покриття наносять на асфальтову, бетонну основу або на щитову дерев'яну.
Дане покриття складається з декількох шарів акрилової маси з пластифікаторами, що наносяться на бітумну основу. Верхній шар - матеріал необхідного кольору, має стійкість до УФ-випромінювання і механічних навантажень. Акрилові покриття прості у догляді, довговічні, стійкі до кліматичних чинників і використовуються як в залах, так і на відкритих майданчиках.
 

Спортивний паркет

Це натуральний, екологічний, довговічний і універсальний вид покриття для залів, призначених для ігрових видів спорту: волейболу, баскетболу, міні-футболу, гандболу, тенісу, бадмінтону, настільного тенісу, сквошу, боротьби, а також для занять спортивними танцями, аеробікою і фітнесом.
Спортивний паркет - оптимальний вибір професійних команд. Офіційні змагання з деяких ігрових видів спорту проводяться тільки на спортивному паркеті, зокрема з баскетболу. Проте оренда спортивних залів з паркетом значно дорожче оренди аналогічних залів з іншими видами спортивних покриттів.
Як правило, спортивний паркет складається з декількох шарів. До нижнього шару кріпляться амортизатори. Еластичні амортизатори використовуються для додання покриттю певних властивостей. Оскільки кожен компонент амортизаторів може бути виконаний з різною щільністю, можна вибрати потрібний ефект дії системи шляхом вказівки на установку компонентів тієї чи іншої відносної еластичності. Іноді, крім амортизаторів, для підвищення еластичності паркету, його укладають на лаги. Еластична конструкція системи має ефект поглинання ударних навантажень, зниження втоми, роблячи її застосування ідеальним для активних видів спорту.
 
Поверх дерев'яних лаг укладається фанера товщиною 12 мм або ДСП товщиною 10 мм з метою збільшення міцності і стабільності. Як правило, кожна дерев'яна дошка покривається спеціальним лаком і піддається УФ-закріпленню, при якому покриття гартується і набуває підвищену міцність. Паркет стає зносостійким і довговічним.
 
При укладанні спортивного паркету і при подальшій його експлуатації слід поставитися з особливою увагою до підтримки температури та вологості в приміщенні. Адже паркет - це найдорожче спортивне покриття, і процес укладання його досить складний. Якщо не дотримуватися всіх рекомендацій виробника, то може відбутися «спучування» паркету.
 

Килимові покриття

Килимові покриття мають масу переваг, вони відмінно зберігають тепло і поглинають шум при ходьбі, бігу, стрибках, знижують навантаження на спину і суглоби. В якості спортивного покриття в основному використовують голкопробивний ковролін на гумовій основі. Він являється нарним рішенням для таких спортивних приміщень, як тренажерний зал, зал аеробіки. Ковролін здатний витримувати умови великої прохідності і навантаження від важких тренажерів. Дане покриття значно нижче за ціною стандартних спортивних покриттів, складаючи лише 20-40% від ціни пвх-покриття.
 
Килимові покриття прості у догляді, легко чистяться звичайним пилососом. Пружні волокна ковроліну не затримують пил і значно спрощують прибирання. Сучасні технології дозволяють отримати екологічні покриття, що дозволяє їх застосовувати для будь-яких приміщень, у тому числі дитячих.

Штучна трава

Це покриття для ігрових видів спорту (футболу, хокею, тенісу, регбі, і т.д.). Штучна трава має ряд переваг перед натуральною травою. Якщо натуральний трав'яний газон допускається експлуатувати не більше двох годин на день, то штучний - 24 години на добу в усіх кліматичних зонах. Ігровий сезон може тривати цілий рік (якщо зчищати сніг).
 
Догляд за штучною травою незрівнянно простіше і дешевше, ніж за натуральною. Він зводиться до збирання сторонніх предметів. Не випадково в 2001 році Міжнародна футбольна федерація (FIFA) дозволила проведення офіційних матчів на полях зі штучним газоном, а за рекомендаціями Міжнародної федерації хокею на траві (FIH) - офіційні змагання з хокею на траві проводяться тільки на штучних полях.
 
Існує безліч систем штучних трав'яних покриттів різних типів. В основному вони поділяються на поля для гри у футбол, хокей на траві, теніс, регбі, та ін. Існують також штучні трав'яні покриття, які застосовуються для декількох видів спорту і тренувань спортсменів. Офіційні змагання на таких полях практично не проводяться.
 
Штучна трава - це рулонне покриття, морозо- і світлостійке, яке пропускає воду і не допускає утворення застійних зон. Виробляється за технологією тафтінга: об'ємні волокна, що імітують стебла трави, вплітаються у високоеластичну основу, яка потім покривається латексом. Ворс виготовляється з поліпропілену, поліетилену або їх поєднання, що визначає довговічність і вартість покриття. Поліпропіленову траву характеризує найбільш висока гігроскопічність, зносостійкість, хороші можливості повороту і ковзання, оптимальний відскік м'яча. Вона витримує безліч циклів щодо заморожування і відтавання.
 
Система укладання і дренажу дозволяє експлуатувати ігрове поле під час дощу. Залежно від способу монтажу штучні трав'яні майданчики підрозділяються на засипні (з шаром кварцового піску і гумового грануляту) і незасипні. Засипка дозволяє регулювати висоту 'стебел' і щільність покриття залежно від виду спорту, для занять яким призначений конкретний майданчик.
Завдяки засипці трави каучуковим гранулятом вдається уникнути «опіку» шкіри спортсмена при падінні на газон. На незасипной траві повинна застосовуватися система зрошення водою. Колірна гамма штучної трави складається в основному з 2-х кольорів: зеленого і червоного, але існують також колекції, що включають в себе різноманітну колірну гамму - жовтий, синій, коричневий і інші кольори.
 
Види штучної трави, призначені для різних видів спорту, мають відмінності у використовуваній сировині, висоті, щільності, структурі ворсу, виборі допоміжних матеріалів, з подальшим засипанням або без него, та ін. Тому при виборі покриття ігрового поля необхідно визначити пріоритетний для даного стадіону вид спорту (футбол, хокей на траві, і т.і.) та найвищий рівень передбачуваних змагань.
 

Захист спортивного покриття

Разом з різноманітними спортивними існують захисні покриття. Вони використовуються тоді, коли потрібно провести масовий захід: концерт, презентацію, дискотеку і т. і. Щоб не побоюватися за цілістність коштовного спортивного покриття, доцільно скористатися спеціальними захисними засобами. Захисні покриття призначені для збереження зовнішнього вигляду і експлуатаційних характеристик будь-яких спортивних покриттів. Як правило, вони встановлюються тимчасово, на період проведення заходу. Захисні покриття бувають модульні і рулонні. Вони легко монтуються і також легко демонтуються. Всі ці маніпуляції дозволяють економічно та ефективно експлуатувати зал.
 
Фахівці відзначають, що розвиток ринку комерційних спортивних покриттів буде здійснюватися в міру зростання популярності комерційних спортивних залів. Найбільш затребуваними сьогодні, є саме рулонні ПВХ-покриття.
 

 

Всі статті

КОНТАКТИ

Тел: (044) 361 12 31

Тел: (067) 405 33 67

E-mail: igor4053367@gmail.com

РЕЖИМ РОБОТИ

Пн-Пт: 09:00-18.00

Сб-Вс: Выхідний

КЛІЄНТСЬКА СЛУЖБА

Контакти

Оплата та доставка

 

ІНФОРМАЦІЯ

Як оформити замовлення

Статті

Бренди

 

 Київ ©ПІДЛОГА ОФІСУ 2013-2017. Продаж та вкладання: ламінату, лінолеуму, ковроліну, паркетної дошки.
У разі використання матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове.